Pályázataink

A nemzeti összetartozás erősítése és Erdély bemutatása a Nagyatádi Erdélyi Kör egyesület kommunikációs tevékenységének fejlesztése által.

A kedvezményezett neve: Nagyatádi Erdélyi Kör
A szerződött támogatás összege: 15 000 000 Ft
A projekt összköltsége: 15 000 000 Ft
A támogatás mértéke: 100%
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2022.12.31
A projekt azonosítószáma: VCA-KP-1-2021/5-000959

A projekt tartalmának bemutatása:
Az egyesület az anyaországba áttelepült erdélyiek, mint változatlanul erős erdélyi-magyar nemzettudat hordozói és a nemzeti hagyományok és a magyarság identitásának megőrzésében elkötelezett és ennek érdekében tenni akaró személyek önkéntes szervezeti tömörülése. A szervezet igyekszik olyan hatást gyakorolni a szűkebb és tágabb környezetére, mely a magyarság nemzettudatának erősítésére, fejlesztésére irányul. Ehhez kapcsolódóan kiemelkedően fontos az Egyesület a helyi közéletre még nagyobb hatást gyakorolhasson, a helyi kohéziót, a magyarság nemzettudatát, a nemzeti összetartozást erősíthesse, a lakosság minél szélesebb spektrumának elérése által. Így feltétlen szükséges a kommunikációs tevékenységének fejlesztése többek közt helyi médiakampány létrehozásával (egyesület tevékenységének bemutatása, rendezvényeinek és akcióinak hirdetése helyi és térségi médiában), amely a helyi értékek és fejlesztések közvetítésére koncentrál, illetve weblap, közösségi oldalak üzemeltetésével, aktuális információkkal történő feltöltésével, továbbá az egyesület tevékenységéhez kapcsolódó köztéri alkotások katalogizálásával, ismertetőinek elkészítésével, és a hozzá kapcsolódó városismereti anyagok digitális formában történő elkészítésével, stb.

VCA-KP-1-2022/5-000309 - A Nagyatádi Erdélyi Kör egyesület kommunikációs tevékenységének további fejlesztése

NEAO-KP-1-2022/6-000679 - Hagyományápolás és közösségépítés 2022

EMT-E-CIVIL-21-0528 - 2021 Kós Károly emlékévének programjai

NEA-NO-20-O-V-0975 – Híd a határon 2020

NEAE-KP-1-2020/1-000188 – „Szetsey Irma nagyatádi emlékműve" - a szervezet programjainak és céljai megvalósításának támogatása

EFOP-1.3.5-16-2016-00256 - Híd a határon

A kedvezményezett neve: NAGYATÁDI ERDÉLYI KÖR.                    
A projekt címe: Híd a határon – 2016
A szerződött támogatás összege: 24 966 724 Ft
A támogatás mértéke (%-ban): 100%
A projekt projektidőszaka és tervezett befejezési dátuma: 2017.04.03. - 2020.04.03.
Projekt teljes azonosító száma: EFOP-1.3.5-16-2016-00256
A projekt szakmai tartalmának bemutatása: Pályázatunk tevékenységei többek között a helyi igényeken és szükségleteken alapuló közösségfejlesztés, szabadidős tevékenységek biztosítása, társadalmi integráció elősegítése szerepel, 36 hónapidőtartamra tervezve. 

A tevékenységek egymásra épülését az elkészült cselekvési ütemterv biztosítja. Közvetlen célcsoportunk egyrészt a településen és környékén élő 14-25 év közötti fiatalok, velük a legfontosabb feladatunk a közösségbe szervezésük, társadalmi életre nevelésük, egészséges életmódra és életszemléletre tanításuk azáltal, hogy aktív és tudatos cselekvésre lehetőséget nyújtó szabadidő eltöltési alternatívákat kínálunk számukra. Másik kiemelt közvetlen célcsoportunk a 60 év feletti idősödő és idős személyek, akiket további célirányos programokkal érünk el. 
Tevékenységeinkkel illeszkedünk a Nemzeti Társadalmi Felzárkózási Stratégiához, az EU2020 és az NRP-ben rögzített célokhoz, az EFOP-ban nevesített 1.B egyedi célkitűzéshez, hozzájárulunk a Nemzeti Önkéntes Stratégiában megfogalmazott „a 18 és 26 év közötti fiatalok önkéntes tevékenységben való részvétele 25%-kal növekszik 2020-ig” cél eléréséhez. Illeszkedve az Idősügyi Nemzeti Stratégiához erősítjük a generációk közötti együttműködést.

Vállaljuk a projekt tervezés és megvalósítás során a vonatkozó környezetvédelmi és esélyegyenlőségi jogszabályok betartását, esélyegyenlőségi képzést tartunk.  A megvalósítás során is szem előtt tartjuk az esélyegyenlőséget. Minden alkalom ingyenes lesz, így a szegényebb lakosok számára is elérhető, szakmai programunk minden korosztály számára tartalmaz programot a kicsi gyermekektől az idősekig. Az önkormányzat és együttműködő partnerek tevékenységi köréhez is jól kapcsolódnak a tervezett programok. A programok költségeinek reális tervezése, valamint a pályázati felhívás piaci ár igazolása kapcsán árajánlatokat kértünk be az igénybevett szolgáltatások tekintetében, illetve beszerezni kívánt eszközök áraira vonatkozóan piackutatást végeztünk. Programunk célja és rövidtávon várt hatása, hogy a helyi és környékbeli lakosság tagjaiból valódi, működő kisközösségek alakulnak ki, akik közösségük aktív tagjaivá válnak, aktívan közreműködnek a helyi közösségi programokban,  önkéntes tevékenységekben, bekapcsolódnak a település fejlesztési tevékenységébe, képesek konstruktív javaslatokkal élni. Hosszútávon képesek megerősíteni a társadalmi szolidaritást és kohéziót. A résztvevők életvitelük alakításában tudatosabbak lesznek, fejlődnek kommunikációs-, kooperációs-, konfliktuskezelési képességeik. 

Bízunk benne, hogy hosszabb távon a bevont személyek jó példája, közösségszervező tevékenysége kiterjed családtagjaikra, kortársaikra,  ezáltal szélesebb körben tudjuk előmozdítani a lakosság társadalmi aktivitását, fejleszteni szociális érzékenységét, egészségtudatos életmódját. Az így kialakuló közösségek a későbbiekben önállóvá válnak, és„csupán”a közösségi élmény és egymás támogatása iránti igény alapján működnek tovább, a projekt lezárása után is rendszeresen találkoznak és fennmaradnak. Különösen igaz ez a kialakuló, önkéntes-segítésen alapuló szívességbankra és szívességcsere rendszerre, mely fenntartásához anyagi, pénzügyi forrást nem igényel. Az eredmények fenntartásához, további hasznosulásához hozzájárul, hogy a rendszeres találkozások által létrejövő kisközösségek tagjai a megtartott program témájához kapcsolódóan vásárolt anyagokat  (munkafüzetet, kiadványt) megkapják, így lehetőségük van azokat a későbbiekben újra elővenni, át- és továbbgondolni, alkalmazni, környezetükben továbbadni. 

 

NEA-NO-14-M-0454

 

NEA-NO-15-M-0458

NEA-NO-15-SZ-0495

NEA-NO-16-M-0585

NEA-NO-16-SZ-370

NEA-NO-16-N-0002

NEA-NO-19-Ö-M-0363